Eren Ergün

0

Takipçi Sayısı 0
Toplam Seans Sayısı
0
Toplam Saat
0
İyi Puan
0
İyi Level
00

Hakkında

Marmara Üniversitesi biyoloji bölümünden 2009 yılında mezun oldu. Beş yıl süreyle alanıyla ilgili sektörel işlerde çalıştıktan sonra edebiyatçı ve çevirmen Ahmet Cemal’in kurduğu Ahmet Cemal Kültür Atölyesi’ne (ACKA) katıldı. Burada geçirdiği ilk yılın ardından kendini kültür, sanat ve felsefe alanlarında geliştirmek üzere sektörden istifa etti.
ACKA’da üç yıl boyunca edebiyattan sanata, felsefeden psikanalize, tiyatro ve antropolojiye pek çok ders aldı. Bu sırada yazdığı şiirler gazete ve dergilerde yayınlandı, öyküleri yarışmalarda çeşitli derecelerde ödüller aldı. Bir süre sonra katılımcısı olduğu atölyenin genel koordinatörlük görevini yürütmeye başladı ve ACKA faaliyetlerini noktalayana kadar kurumdaki bu görevini sürdürdü. Aynı sıralarda çeşitli yayınevleri için freelance editörlük de yaptı.
ACKA’nın faaliyetlerine devam ettiği son yıl şair, sanat tarihçisi ve eleştirmen Yalçın Sadak’la tanıştı ve sanat tarihi asistanlığı yapmaya başladı. Takip eden süreçte kültür atölyelerinde ve özel gruplarda sanat tarihi alanında, özellikle görsel sanatlar ve resim alanında seminerler vermeye başladı; kültür programlarına konuşmacı olarak katıldı; sanat dergilerinde edebiyat ve sanat eleştirileri yayınlandı.

Aralık 2021

Seanslar